Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Úvodná stránka obce Zábiedovo

Rada mládežeVytlačiť
 

Stretnutie_s_dospelými_30.04.209(1).JPGRada mládeže Žilinského kraja realizuje v spolupráci s Radou zábiedovskej mládeže a podporou Obce Zábiedovo projekt zameraný na Zvýšenie občianskej informovanosti a participácie mladých ľudí na veciach verejných. V rámci projektu sa konajú rôzne aktivity, medzi ktoré patria aj nasledovné: 

Do projektu v Zábiedove zapájame aj teenagerov

Po prvých stretnutiach s aktívnymi mladými ľuďmi i vedením obce Zábiedovo, sa 26.4.2019 uskutočnilo ďalšie pracovné stretnutie. Tentokrát sa ho zúčastnili predovšetkým mladí ľudia, ktorí navštevujú 8. a 9. triedu základnej školy.

Po predstavení projektu a účelu stretnutia sa účastníci venovali analýze súčasného stavu práce s mládežou v Zábiedove.

Mladí ľudia kreatívnou formou hľadali najprv silné stránky. Uviedli niekoľko zaujímavých miest a podujatí, na ktoré sú patrične hrdí. V ďalšej fáze identifikovali problémy, ktoré ich trápia, a ktoré by bolo dobré riešiť. Neostali však len pri konštatovaní problémov, ale konštruktívne sa zamýšľali nad ich príčinami a možnými následkami.

Členovia implementačného tímu v závere stretnutia pripomenuli mladým ľuďom možnosť vyjadrenia svojho názoru v on-line dotazníku a poďakovali im za aktívnu účasť.

O mladých ľuďoch v Zábiedove diskutovali aj dospelí

Členovia DHZ Zábiedovo a Zboru BSJ sa stretli 30.4.2019 v zasadačke obecného úradu v rámci projektu “Zvýšenie občianskej informovanosti a participácie mladých ľudí Žilinského kraja na veciach verejných”.

Stretnutie bolo súčasťou analytickej fázy projektu. Členovia týchto zložiek svojou aktívnou účasťou identifikovali súčasné možnosti trávenia voľného času v obci, pomenovali silné stránky ako aj problémy, s ktorými sa mladí ľudia stretávajú. V diskusii spoločne hľadali ich príčiny a možné následky.

Išlo v poradí už o štvrté pracovné stretnutie s obyvateľmi obce. Výstupom týchto stretnutí bude v závere komplexný analytický dokument, ktorý bude obsahovať aj výstupy z on-line dotazníka a ďalšie informácie.

Aktivity boli súčasťou projektu „Zvýšenie občianskej informovanosti a participácie mladých ľudí Žilinského kraja na veciach verejných“, ktorý je podporený z Európskeho sociálneho fondu cez Operačný program Efektívna verejná správa.

 


 
 

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka